Copyright 2024 - Асоціація Святого Духу за об’єднання світового християнства

Суттю вчення Церкви об’єднання є поняття "істинної любові". Божий Принцип теж можна вважати нічим іншим як способом вираження істинної любові. Засновник церкви, Мун Сон Мьон, коротко описав істинну любов як "життя заради інших". Тому всі традиції і практики церкви спрямовані на те, щоб шляхом життя заради інших віруючий міг змінюватися, відновлювати свою первісну природу і крок за кроком наближатися до Бога.

Людина може вважатися членом церкви, коли вона, прослухавши цикл лекцій та семінарів з вивчення Викладу Божого Принципу, погоджується з головними ідеями вчення та починає практикувати їх у своєму житті. На семінарах не можна: палити, вживати алкоголь та наркотики, заводити романтичні стосунки. Цих правил свідомо дотримуються всі члени організації. Таким чином, досить часто коли людина приймає вчення і приєднується до церкви, вона кардинально змінює свій спосіб життя. Особливою чеснотою в церкві вважається цнота чоловіків та жінок до шлюбу, та їхня вірність один одному в шлюбі.

День починається з ранкової служби, яка складається з Обітниці сім'ї, молитви та хундокхве. За словами вчителя Муна, Обітниця сім’ї - це «дорогоцінне керівництво для життя, яке Небеса послали людству; вічні слова, які люди повторюватимуть навіть після того, як скинуть маску релігії, що необхідна в грішному світі; ключ, що відчиняє ворота в Царство Небесне; Боже благословення та інструмент для побудови Царства Небесного на землі і на небі; найвеличніша молитва на світі». Після того, як усі члени сім’ї разом  промовляють вісім пунктів Обітниці, вони моляться або своїми словами, або читають одну з молитов учителя Муна, що зібрані в 12 збірок за певними темами. Уранці та ввечері члени церкви практикують молитву-звіт: уранці розповідають Небесному Батьку про свої плани на день, а ввечері звітують, наскільки їх удалося виконати. Завершується молитва словом “Аджу!” (кор. 아주), що означає “я проживаю (в Царстві Небесному)”.

1 Moon speech volumes У загальному значенні, хундокхве (кор. 훈독회) - це зустріч для вивчення духовної літератури Церкви, переважно промов Мун Сон Мьона. Хундокхве можна робити в будь-який час доби, бажано не менше години на день, хоча традиційним підходом до проведення хундокхве є проведення зустрічі о 6 годині ранку. Загалом видано вже 630 томів промов засновника корейською мовою. Російською та українською мовами перекладена лише незначна їх частина. Починаючи з часу встановлення традиції хундокхве в 1997 р., вона є чи не найфундаментальнішою традицією Церкви.

 

 

 

 

Щонеділі всі члени збираються для проведення служби, на якій вивчають Боже Слово (Виклад Божого Принципу та слова засновника), діляться переможним досвідом його втілення у своєму житті та діяльності, дають десятину та роблять пожертви. Послідовники заохочуються до проповідницької діяльності, розповсюдження ідей Божого Принципу та залучення нових членів. Послідовники Церкви практикують строгі пости (лише вода) чи пропуски прийомів їжі для досягнення духовних цілей. Час від часу віруючі збираються невеликими групами на нічні молитовні зібрання, на яких вивчають промови засновника, моляться за людей і мир у країні та світі, обговорюють суспільні питання. 

7 - 360000 couples.jpg

Серед практик та церемоній Церкви об’єднання центральне місце без сумніву займає «Благословення». Його суть полягає в позбавленні від первородного гріха та відродженні до нового життя, зосередженого на істинній любові, і проходить у декілька етапів: заручини, Благословення на шлюб, початок сімейного життя. Увесь процес для членів першого покоління може займати від 40 днів до кількох років. Друге покоління (діти, які народися в благословенних сім’ях) можуть починати сімейне життя відразу після Благословення, оскільки вважається, що вони народжуються без первородного гріха. Яким чином проводяться заручини? Раніше, за часів учителя Муна, він особисто пропонував людям пару, а віруючі на власний розсуд могли вже погодитись або ні. Коли кількість бажаючих отримати Благословення суттєво зросла, віруючі надсилали свої світлини, а засновник проводив за ними підбір. Тепер же неодружені члени можуть самі знайти собі пару поза церквою і взяти участь у церемонії Благословення відповідно до правил. У разі приєднання до церкви одруженої пари, вона може отримати Благословення і створити благословенну сім’ю. Під час Благословення наречений і наречена обмінюються обручками, на яких зображений символ Церкви. Традиційно головна церемонія Благословення проводиться раз на рік у Кореї в урочистій обстановці, тоді як учасники в інших країнах одночасно беруть участь завдяки Інтернет-трансляції. Масові одруження мають на меті відкупити гріх огульної аморальної поведінки, масової прихильності до вільного сексу та тотального занепаду сімейних цінностей у сучасному світі.

З метою освячення речей або місць у церкві використовується свята сіль. Після свого святого одруження в 1960 р., засновник роздав святу сіль послідовникам і навчив, як її слід примножувати. Члени церкви освячують святою сіллю нову оселю під час входин, куплені речі або їжу. Таким чином, члени церкви ведуть повсякденне життя, очищаючи середовище.

Часто під час молитви запалюється свята свічка. Раніше використовувалося декілька видів святих свічок, як-от свічка Шімджон, свічка любові Небес, свічка Єдності, але з 2006 р. - лише свічка Чонільґук. Вона має здатність зменшувати силу сатани. Коли горить свічка Чонільґук, духовна атмосфера змінюється і стає чистішою і святішою. Вона також використовується, коли хтось молиться, щоб утішити Божий Шімджон і присвятити себе виконанню Божої волі. (Шімджон (кор. 심정) - глибинні емоції та почуття, пов'язані з любов’ю; серце. Чонільґук (кор. 천일국) - Боже Царство; країна всесвітнього миру та єдності.)

Починаючи з 2010 р., члени церкви паралельно з традиційним сонячним (григоріанським) календарем використовують також небесний календар, який об’єднує місячний і сонячний календарі. Тиждень у ньому триває вісім днів. Восьмий день отримав назву аншііль (кор. 안시일), що означає “день мирного служіння”. На аншііль служба Обітниці проводиться о п’ятій годині ранку.

У Церкві об’єднання щорічно відзначають такі основні свята: День Небесного Батька, День народження Істинних Батьків, День Заснування і Річниця Церемонії коронації Небесного Батька на царювання, День істинних батьків, День істинного творіння, День проголошення вічного Божого благословення, День проголошення сфери Всесвітнього відпочинку Батьків небес і землі, День істинних дітей, День заснування об’єднаної нації небес і землі.

Коли в благословенних сім’ях народжується дитина, її присвячують Богові вранці восьмого дня від народження. Батьки моляться, щоб виховати дитину шанобливою та слухняною до волі Бога, відданим громадянином своєї країни та праведною людиною. Після цього відбувається невеличке святкування в колі найближчих друзів та родичів.

Оскільки смерть у церкві вважається природнім і святим процесом, церемонія поховання називається сонгхва (кор. 성화) - святий перехід. Тіло померлого ховають у землю, а вічний дух переходить у духовний світ - свою первісну батьківщину. У Церкві об’єднання дозволяється вшановувати предків і проводити для них церемонії. Члени мають відвідувати кладовище і доглядати за могилами предків. Щоб допомогти їм звільнитися й поліпшити своє становище в духовному світі, віруючі на землі можуть здійснювати молитви.

Віруючі Церкви об’єднання не носять хрестики. Натомість вони мають при собі невеличкий фотопортрет Істинних Батьків (засновників Церкви), який надає людині духовного захисту. Будинок благословенної сім’ї захищає прапор із символом Церкви, вивішений назовні. Вважається, що він відганяє злих духів та притягує добру удачу.

UC Logo 2D

 

 

 

 

 

 

 

 

Мал. 1. Символ Церкви об’єднання.