Copyright 2024 - Асоціація Святого Духу за об’єднання світового християнства

 

Пари з Руху об'єднання взяли участь у церемонії масового благословення наприкінці серпня у Всесвітньому центрі миру Чонгшім у місті Гапьонг, Південна Корея. Ан Йонг-Джун / Асошіейтед Пресс

 

Олександра Е. Петрі, "Нью-Йорк таймс".

26 вересня 2018 р.

 

У січні 2017 року Дентвей Лірей запросив своїх батьків разом повечеряти в ресторані Hacienda у Хайленд Фолсі, Нью-Йорк. Він підозрював, що його батьки знали, про що він хоче з ними поговорити. У свої 20 років він був “у тому віці”, як він каже, і Дентвей, зазвичай, не говорив серйозно з батьками, але це була розмова, до якої він ішов упродовж усього свого життя.

Пан Лірей був готовий почати процес сватання. Більше того, він мав варіант потенційної партнерши: Ласмін Лумібао.

"Це було не настільки складно як шлюб за домовленістю, як багато хто може подумати", — сказав пан Лірей, якому зараз 22 роки. Він зустрів пані Лумібао, яка родом з Макао, у 2014 році під час річної програми в Європі, яку організувала церква. "Ми знали один одного заздалегідь. Ми говорили один з одним".

Тисячі пар, одягнені у весільний одяг, приїхали з усього світу, але ще більше приєднаються до події через супутник. Чонг Сонг-Джун / Getty Images

Пан Лірей є членом другого покоління Федерації сімей за мир у всьому світі та єднання, яка більшості відома як Рух об'єднання, де підбір пар — це один з перших кроків на шляху до шлюбу. Але цей шлях змінюється: Рух об'єднання, відомий своїми шлюбами за домовленістю та масовими весільними церемоніями, переживає сплеск кількості членів, які народжуються у вірі та знаходять собі партнерів таким же чином, як пан Лірей і пані Лумібао.

Остання масова церемонія відбулася 27 серпня в місті Гапьонг, Південна Корея, де пан Лірей та пані Лумібао отримали благословення разом з тисячами інших пар, але ще більше пар з усього світу приєдналися до церемонії через супутник.
"Для мене ця подія була дійсно важливою, вона надала відчуття однієї сім'ї, адже я і мої брати та сестри брали участь усі разом", — сказав пан Лірей.

Члени Руху об'єднання, заснованого в 1954 р. в Південній Кореї преподобним Мун Сон Мьоном, вважають, що шлюб допомагає встановити мир в усьому світі. Спочатку пан Мун підбирав членів, включаючи батьків пана Лірея та пані Лумібао, більшість з яких були не знайомі один з одним та представляли різні раси чи національності; пари часто навіть не спілкувалися однією мовою. Вони могли прийняти чи відхилити підбір пана Муна, але лише прийнявши рішення і оголосивши себе зарученими, вони могли взяти участь у найбільш видатній події Руху: церемонії масового благословення.

Наречені позують для фото до церемонії. Кім Хонг-Джі / Агентство Рейтер

Розпочаті в 1960-х роках паном Муном практика підбору пар та церемонія благословення змінилися в останні роки. З моменту смерті пана Муна в 2012 році його дружина Хак Джа Хан Мун, яка зараз очолює цей Рух, керує щорічним масовим благословенням у Кореї. Для тих, хто бере в ньому участь, витрати на одну пару досягають приблизно 3000 доларів США і включають збір, дорогу та кільця, а також зачіску та макіяж для нареченої.
Деякі великі зміни відбулися за роки до смерті пана Муна: подружжя Мун передали відповідальність за підбір пар самим членам, зокрема батькам першого покоління та старшим членам Церкви. Ці зміни відбулися на початку 2000-х років — сказала Кресентія Дегоде, директор департаменту благословення та сім'ї Руху в США.

Оскільки в Сполучених Штатах не існувало конкретних правил, пані Дегоде, яка знаходиться в Нью-Йорку, сказала: "Спочатку люди просто намагалися щось робити. Сім'ї шукали партенрів для своїх дітей поміж тих, кого вони знали, або зверталися до членів громади”, — сказала вона. За її словами, приблизно в 2010 році стало очевидним, що потрібне якесь керівництво чи система підтримки.

"Як це трапилося? З чого все почалося? Де вони зустрілися? Через який процес ви пройшли?" — говорить Метью Лірей, батько Дентвея, пригадуючи запитання, які він ставив іншим батькам щодо процесу підбору пар. Хоча отримання відповідальності за підбір власних дітей не стало повним шоком він згадує, як пан Мун говорив про цей перехід, думка про це не давала йому спокою, адже його син був у дорослому віці.

Рух об'єднання славиться шлюбами за домовленістю та масовими весільними церемоніями. Але багато членів зараз знаходять собі партнерів самі. Кім Хонг-Джі / Агентство Рейтер

"Невідоме завжди викликає занепокоєння, чи не так?" — сказав старший Лірей.

Існує безліч ресурсів, які допомагають направити батьків, таких як пан Лірей та його дружина Крістіна Лірей, зокрема посібники, веб-сайти, консультанти та семінари з підбору пар. Тепер він уже знає, що процес у кожному випадку відрізняється. У той час як молодший Лірей запропонував власного кандидата, що стало певною мірою полегшенням для його батьків, як це буде в інших дітей у родині, буде видно згодом. Друга найстарша дитина в сім'ї Ліреїв — 19-річна дочка.

Чотири з шести дітей одного з членів Руху, Марка Хернандеса, одружені і кожен підбір відрізнявся: його старшому та другому синам партнерш запропонував пан Мун. Але його третій син сказав йому та його дружині Юрі Сан, які живуть в Ірвінгу, штат Техас, що ця відповідальність лежить на них. Я тоді подумав: "Ого, нам-таки доведеться попотіти!" - пожартував Пан Хернандес. Після 21-го дня молитви Хернандеси отримали телефонного дзвінка від родини, яку вони знали. Ті запитували про можливість підібрати сина Хернандеса з їхньою дочкою. Вони виклали цю новину своєму синові на стіл під барабанний дріб. Цей підбір зараз перетворився на подружню пару. "Вони не типові діти, тому і процес не має бути шаблонним для них", — сказав пан Хернандес. "Я думаю, що весь наш рух це вже зрозумів".

Хак Джа Хан Мун, дружина засновника Церкви об’єднання, преподобного Сон Мьон Муна, проводить щорічне благословення. Церемонія включає в себе обмін обручками. Кім Хонг-Джі / Агентство Рейтер, Джон Хон-Кьюн

Члени Руху об’єднання наголошують, що незалежно від процесу, кандидати завжди мають сказати останнє слово, чи бажають вони одружитися один з одним.

Ще один член Руху, Джиніл Флейшман, разом з батьками кілька разів спілкувався з різними людьми, але це не спрацювало, бо “Ми не відчували, що ця людина підходить", - сказав пан Флейшман. Але в 2017 році саме на Різдво батьки вперше показали йому онлайн профіль дівчини, з якою хотіли його підібрати. Разом син і батьки помітили, що пара добре взаємодоповнює один одного. Якщо Флейшман був сором’язливим та замкнутим у собі, то, наприклад, Чіе Інаке з японського міста Сендай написала, що вона "як правило, сміливіша". "Вже з першого дня, коли мені вперше показали профіль цієї дівчини, я пам'ятаю, що відчув, ніби мене хтось ударив по голові і сказав: "Ти повинен звернути увагу на неї", — сказав пан Флейшман. Отак почався процес підбору.

Процес відрізняється для членів першого покоління або тих, хто не виріс у Русі: вони зазвичай користуються допомогою старших членів, щоб знайти собі партнера. Однак на відміну від традиційного сватання, сьогоднішні пари проводять разом більше часу, щоб краще пізнати один одного, перш ніж зробити важливий крок. Підбір пар та благословення вже не вихор, коли все відбувалося за декілька днів. При цьому пари не можуть цілуватися, вступати у статеві відносини або лягати разом. Члени Руху об’єднання вірять у чистоту до шлюбу.

Церемонія передбачає лише символічний союз. Пари все ще повинні законно одружитися у своїй власній країні. Чонг Сонг-Джун

Подібно до молодшого Лірея, пан Флейшман та його партнерша отримали благословення минулого місяця на церемонії в Південній Кореї. Пари поки що не живуть разом, а їхні шлюби не визнані законом у Сполучених Штатах. Здебільшого ця весільна церемонія забезпечує лише символічний союз. Пари все ще повинні зареєструвати шлюб на законних підставах у своїй власній країні.

Оскільки Рух об'єднання є глобальним (за оцінками його офіційних представників він налічує три мільйони членів по всьому світу), стосунки на відстані не є рідкістю.

Спосіб життя в Русі об'єднання і його шлюбні традиції не для кожного. Деякі, з вихованих у вірі, залишили його, бо побоювалися підбору з незнайомими людьми. А деякі шлюби за домовленістю закінчилися розлученням. За даними церкви, в американському русі менше 12 відсотків розлучень, а за останні п'ять років розлучилися менш як 5 відсотків подружжів, які отримали благословення.

"Наш рух відрізняється від того, чим він був раніше", підсумував старший Лірей. "Будь-яка релігія стає зрілою з часом".

Версія цієї статті вийшла друком у Нью-Йорку 30 вересня 2018 р. на сторінці ST15 із заголовком: "Дедалі більше пар у Церкві об'єднання знаходять своє кохання самі”. 

Посилання на першоджерело: https://www.nytimes.com/2018/09/26/fashion/weddings/unification-parents-are-primary-matchmakers-for-their-children.html